Yangın Sprinkleri

Siprinkler yangın söndürme sistemleri, yangın felaketi olduğu zaman insanlar karışmaksızın, otomatik bir şekilde devreye girerek otomatik söndürme sistemleridir. Yangın söndürme sistemleri içerisinde en eskilerden olan siprinkler yangın söndürme sistemleri günümüzde de kullanımını hala sürdürmektedir.

Sprinkler Yangın Söndürme Sistemleri
Yangın oluşması için oksijen, sıcaklık-ısı ve yanıcı bir etmen gerekmektedir.  Yangının çabuk ve kalıcı olarak söndürülebilmesi için bu üç etkenden birinin yok edilmesi gerekmektedir. En hızlı yapılacak işlem havanın sıcaklığının düşürülmesidir. Sulu söndürme sistemi olan sprinkler yangın söndürme sistemleri ortamın sıcaklığını hızlı bir şekilde düşürür ve yangını söndürür. Sulu sprinkler sistem, yangın söndürme sistemleri içerisinde en optimal sonucu sağlayan sistemdir. Bu nedenle kaliteli alanında tecrübeli ve güvenilir bir yangın firması tarafından üretilip kurulması halinde etkili olacaktır. İstanbul merkezli Karaboğa Yangın Söndürme Şirketi sprinkler yangın söndürme sistemleri için tercih edilecek yangın firması olarak yerini almaktadır.

Siprinkler yangın söndürme sistemlerini dörtlü şekilde sınıflandırabiliriz;

Islak borulu sprinkler yangın söndürme sistemleri, kuru borulu sprinkler yangın söndürme sistemleri, baskın tip sprinkler yangın söndürme sistemleri, ön tepkimeli sprinkler yangın söndürme sistemleri.

Kuru Borulu Sprinkler Yangın Söndürme Sistemleri;

Sıcaklığı çok düşük olan yerlerde, suyun donma ihtimaline karşı kullanılırlar. Algılama elemanı 5 mm bulb’dır. Yukarı Bakan ve Aşağı Bakan olarak iki şekilde görülürler. 1″ çapında; Prinç, kromajlı ve beyaz renklerde üretilirler. Sıcaklık dereceleri 57, 68, 79, 93, 141 ve 182 dir. Boylarının uzunluğuna göre ısmarlamaları yapılır. Standart boylar 2 1/2″ ile 20″ ve üzerinde üretilmektedir. Kuru borulu sprinkler yangın söndürme sistemlerinde su, kuru alarm vanasının gerisinde durmakta ve geri kalan tesisat basınçlı hava ile doludur. Çevredeki sprinkler aktive olduğunda öncelikle donanım içerisindeki basınçlı hava boşalmakta, daha sonra basınçlı havanın boşalmasıyla açılan kuru alarm vanası ile söndürme aracı olan su donanım boyunca ilerlemekte ve o alana boşalmaktadır.

Islak Borulu Sprinkler Yangın Söndürme Sistemleri;

Sistemde su, tesisat içinde basınçlı halde bulunmakta ve sprinkler başlığı aktifleştiğinde söndürme sağlayan su o alana boşalmaktadır. Yangın sebebiyle oluşan sıcaklık ile açılan sprinklerin her biri dakikada yaklaşık olarak 100 litre suyu yansıtıcı görevi ile yağmurlama yaparak yangın ortamına boşaltır ve yangını kontrol altına alarak söndürür. Islak borulu sprinkler yangın söndürme sistemlerinin sağladığı başlıca avantajları sayılacak olursa, Suyu hızlı bir şekilde ve sürede yangın alanına ulaştırır, sadece açılan sprinkler başlıklarından su akacağı için, suyun çevreye vereceği zarar asgari seviyededir, otomatik sulu söndürme sistemleri içinde en makul sayıda personel ve maliyet gerektirir.

Dezavantajları olarak ise, Sprinkler veya borulamada maddesel bir hasar ortaya çıkarsa borulamadaki su çevresine zarar verebilir, ayrıca donma riskine karşı koruma için bakım gerekmektedir.

Baskın Tip Sprinkler Yangın Söndürme Sistemleri;

Donma tehlikesi olan alanlarda ve açık sprinkler sisemlerinda kullanılırlar. Algılama sisteminden  iletilen sinyal beklenmekte ve su alana bu sayede boşalmaktadır. Boru tesisatına açık tip sprinkleri bağlanır. Borular su ya da hava ile basınçlandırılmaz. Baskın alarm vanası uygun otomatik algılama sistemi ile devreye girer. Acil durumlarda baskın alarm vanasını devreye sokmak için en az bir adet elle boşaltma istasyonu temin edilmelidir. Baskın sprinkler sistemi ile korunan tüm birimlere otomatik algılama sistemi yapılmalıdır. Baskın sistemlerde; özel mühendislik gerektirmesi ve sprinkler sistemlerinden ayrı imalat yapılması sebebiyle verilen kurallar baskın sistem imalatlarında kullanılamaz.

Ön Tepkimeli Sprinkler Yangın Söndürme Sistemleri;

Bu sistem kuru borulu sprinkler yangın söndürme sisteminin bir türü olup, ön tepkili alarm vanasından boru sistemine su geçişi yalnızca otomatik bir algılama sisteminin devreye girmesi ile ortaya çıkar. Sprinklerin açılması ile boru sistemine su geçişi olmaz.

Profesyonel Ekip Hızlı Kurulum
Yangın şirketleri  çalışma kadrosu ile danışmanlık yapılacak tüketiciler için keşif sonuçlarına göre  uygun fiyatı belirleyip sizlere gerekli sistemi sağlayacaktır. Fiyatları belirlemede ihtiyaç duyulan sistemin özellikleri etki etmektedir.

Diğer Makaleler

Çelik Çatı

Çelik Çatı


Devamı

Ferforje Demir

Ferforje


Devamı

Yangın Dolabı

Yangın Dolabı


Devamı

Yangın Merdiveni İmalatı

Yangın Merdiveni İmalatı, Yangın merdivenlerinin geniş bir kullanım alanı olmakta ve güvenli bir şekilde kullanımları da yapılmaktadır. Yangın merdiveninde birçok hususa bakılarak, kaliteli şekilde imali gerçekleşir. Bu işte son derece profesyonel olan firmamızı tercih edebilirsiniz. Doğabilecek tehlikelere karşı önlem niteliğinde olacaktır. Felaketlerden uzaklaşmak adına ‘’yangın merdiveni’’ oldukça önemlidir. Bakıldığı zaman hastane, otel, bina gibi birçok yerde artık yangın merdivenlerin kullanımları gerçekleşmektedir. Yüksek kalitede üretimi yapılan yangın merdivenlerine sahip olacaksınız. Böylece yaşam alan


Devamı

Güncel Yangın Kapısı Fiyatları

Kaliteli yangın kapısı üretimi ve uygun fiyata satış avantajlarımızla bu zamana kadar binlerce müşteri memnuniyeti kazandık. Kazanmaya da devam ediyoruz. Yangın felaketleri bu zamana kadar birçok can aldı. Yangınların çıkmasının ise birçok nedeni var. Ancak en çok karşılaşılan neden, insanların dikkatli olmaması. İnsanları bilinçlendirmek için birçok eğitim verilmesine ve çalışmalar yapılmasına rağmen yangınların önüne geçilemedi. Ayrıca gün geçtikçe yangınların boyutu da büyüyor. Yangın sırasında can ve mal güvenliğini korumak için yangın kapıları üretiliyor. İşlevi b


Devamı

Yangın Kapısı İmalatı

Yangın kapısı modellerimiz her geçen gün daha fazla kişiye hitap edebiliyor. Yangın ve dumanın getireceği risklerden korunmak için biz bu kapıların üretimini gerçekleştirebiliriz. Yangın kapısı imalatı hizmetlerimizle yıllardır bir çok yapının korunmasını sağladık. Biz yangın kapısı hizmetlerini en doğru şekilde yapabiliyoruz. Çözüm odaklı çalışmalarımız firmamızı bir adım öne çıkarıyor. Estetik açıdan da oldukça beğenilir bir yapıya kavuşuyor. Yangın kapılarımız beklentileri her zaman karşılıyor. Her detay bizim için önemli bir konudur. Güvenlik ve ısı tasarrufunu da sizlere sunuyoruz.


Devamı

Yangın Merdiveni İmalatı İçin Sizleri Bekliyoruz

Yangın konusunda devamlı olarak tedbir olarak bütün bina içlerinde ya da iş yerlerinde ilk olarak gelen yangın tüpü olmaktadır. Fakat bu konuda birçok yapılması istenen uygulamalar her türlü binada önceden keşif çalışmaları gerçekleştirilerek en uygun yangın merdiveni sistemini sizin için kurabiliriz. Bünyemizde yer alan yangın merdiveni imalatında üstün yeteneklere sahip makineleri kullanıyoruz. Siz değerli müşterilerimize yangın merdiveni üretimi en iyi şekilde ulaştırabiliriz. Bu şekilde çalışabilmemiz için fabrikamız bünyesinde yer alan yangın merdivenleri konusunda uzman kişiler sayesinde yangın


Devamı

Hayatınız kararmadan önce yangın Merdiveni Yaptırarak önlem alın

Büyük şehirlerde yeni yapılmakta olan ev inşaatlarında beş katın üzerinde binalar görmekteyiz. Bina kat sayısı kaç olursa olsun, sınırlama yaşamaksınızın yangın merdivenleriyle güvenlik tedbirlerini alabilirsiniz. Hayatınızı kurtaracak olan yangın merdivenleri ile ilgili alacağınız kararları sizin yerinize başkasına bırakmayın. Çünkü hayatınız karardıktan sonra isteseniz de geri dönüşü olmayacak olan hatalarda hasarları en aza indirecek olan bu yapılar ile can kayıpları yaşamazsınız. Yangın merdivenlerinin olmadığı binalarda kendilerini dışarıya atamayan kişiler felaketlerin olumsuz etkilerinden kısa sürede etkilenip kalıcı


Devamı

Güncel Yangın Kapısı Fiyatları

2022, 2023, 2024 ve 2025 yılları için yangın kapısı güncel fiyat öngörümüzdür.Yangın kapısı fiyatları yıllık döviz ve fiyasa şartlarına göre kendini güncellemektedir. Güncel fiyat  Yangın kapısı fiyat listesi için birkaç firmadan fiyat almanız yararınıza olacaktır.Yangın kapısı modelleri ve güncel metre fiyatları bilgilerini aşağıda sizlere sunacağım.ucuz Yangın kapısı İmalatında Kullanılan malzeme ve Fiyat Öngörümüz Aşağıdadır.1.    Model  ucuz Yangın kapısı modellidir.  Bu tip Yangın kapısı modelli fiyatları en pahalı olan ve aynı zamanda kanunlara uygun olan modeldir


Devamı

Güncel yangın merdiveni fiyatları

2022, 2023, 2024 ve 2025 yılları için z tipi yangın merdivenleri güncel fiyat öngörümüzdür. Yangın merdiveni fiyatları yıllık döviz ve fiyasa şartlarına göre kendini güncellemektedir. Güncel fiyat  Yangın merdiveni fiyat listesi için birkaç firmadan fiyat almanız yararınıza olacaktır. Yangın merdiveni modelleri ve güncel metre fiyatları bilgilerini aşağıda sizlere sunacağım. Z Tipi Yangın Merdiveni İmalatında Kullanılan malzeme ve Fiyat Öngörümüz Aşağıdadır. Model  z tipi yangın merdiveni modellidir.  Bu tip yangın merdiveni modelli fiyatları en pahalı olan ve aynı zamanda kanunlara uygun ola


Devamı