Yangın Merdiveni

 

Özel Binalardaki Yangın Merdivenleri Nasıl Olmalıdır?, Yangın merdiveni tasarımı yapılırken bina yapısı önem taşıyor. Binanın özel bir şekle sahip olması ve yapısının farklı olması da yangın merdiveni tasarımı etkiliyor. Bu gibi durumlarda önemli olan nokta tasarımın, bina tahliyesine tam anlamıyla uygun olmasıdır. Eğer bina tasarımına uygun bir imalat yapılmaz ise istenilen tahliye sayıları elde edilemeyecektir. Aynı zamanda yangın sırasında insanların bu çıkışlara ulaşması da pek mümkün olmayacaktır. Bu yüzden özel yapılarda kesinlikle bina yapısına göre en doğru şekilde tasarım yapılması gerekiyor.

 

Doğru Merdiven Türü Seçilmesi Gerekiyor!

 

Öncelikle doğru merdiven seçilmesi dikkat edilmesi gereken en önemli noktadır. Yangın merdiveni eğer çok fazla kişi barındıran bir yapıda kullanılacaksa Z tipi tercih edilebilir. Ya da fabrika tarzı üretim olan özel bir yapı varsa burada yine Z tip kullanılabilir. Daha çok yangın merdivenine müsait olmayan yerlerde ise daha özel çözümler üretilebilir.

 

Cadde Üzerinde İse Makaralı Sistemler Tercih Edilmelidir!

 

Özellikle cadde üstünde olan ve yangın merdiveni montajına uygun olmayan yerlerde özel sistemler kullanılabilir. Makaralı yangın merdiveni sistemleri ile hem yerden tasarruf etmek hem de yangın anında güvenli tahliyeyi sağlamak mümkün olacaktır. Özel bir binada yangın merdiveni yapılacaksa merdivenin mutlaka bina yapısı ile uyuşması ve binada yoğun olarak insanların bulunduğu yerlerden tahliyeyi mümkün kılması gerekir. Ancak bu yolla başarılı bir merdiven tasarımı yapılacaktır.

 

Yangın merdiveni imalatçısı arayışınız var ise bu konuda lider olan firmamızı tercih edebilirsiniz. Özel yangın sistemlerimiz ve son derece modern yangın merdivenlerimiz ile yangın anında tahliyeyi kolaylaştırıyoruz. Can kayıplarının olmaması için mutlaka bu yangın merdivenlerinden binanıza yaptırmanız gerekiyor. Özellikle yüksek sayıda kişi barındıran sitelerde, fabrikalar ve eğlence merkezlerinde mutlaka yangın merdivenleri tercih edilmelidir. Rize yangın merdiveni  imalatçılarından birisi olan firmamız size en uygun ve güvenli yangın merdivenine sahip olma imkânı sunuyor.

Yangın Merdiveninin Sunduğu Güvenlik Tedbirleri

Yangın anında insanların güvenle dışarıya çıkması için yangın merdivenleri gereklidir. Ancak bu sayede tüm insanların zarar görmeden tahliyesi sağlanabilir. Yangın anında oluşan duman zehirli olabilmektedir. İnsanları çok kısa süre içinde bayıltabilen bu dumandan etkilenmemek adına direkt olarak temiz havaya çıkmak gerekir. Özellikle yüksek katlı yerleşkelerde bu oldukça problemli bir durumdur. Bahsi geçen sorunu ortadan kaldırmak içinse yangın merdivenlerine ihtiyaç duyuluyor. Rize yangın merdiveni firmaları arasında lider konumda olan Karaboğa Mühendislik özel projelendirmeler ile size en iyiyi sunuyor. Güvenli bir binaya kavuşmanıza olanak tanıyor. Yangın anında dumandan en az etkilenecek şekilde tahliye ancak bu yangın merdivenleri ile mümkündür.

Yangın Merdiveni ile Güvenlik Üst Seviyede!

Güvenliğin üst seviyeye çıkması yangın söndürme sistemleri ve yangın merdivenleri ile mümkündür. Eğer siz de yangın anında güvenli tahliyeyi sağlamak istiyorsanız mutlaka Rize yangın merdiveni  üreticilerinden olan firmamızın hizmetlerinden yararlanmalısınız. Bu sayede güvenlik üst seviyelere çıkarılabilir.